Evlilik Rehberi

Gelin Ayakkabısı

Gelin Ayakkabısı

Gelin ayakkabısı seçmek düşünüldüğünden daha zor bir hale gelebiliyor. Kaç adet ayakkabıya ihtiyacınız olacağını, ayakkabı özelliklerini, renklerini ve topuk boylarını önceden belirlemek düğün sırasında çekeceğiniz zorlukları en aza indirgeyecektir.

Ayakkabı deyip, geçmeyin!!

Gelin ayakkabısı seçimi için öncelikle kaç adet ayakkabıya ihtiyacınız olacağını belirleyin. 1, 2, 3? Öncelikle düğün planınızı gözden geçirin. Sade bir nikah mı? Tam anlamıyla uzun ve şık bir düğün mü? Yoksa arkadaşlarınızla eğleneceğiniz eğlenceli bir gece mi?

Şık salon düğünlerinin vazgeçilmezi, yüksek topuklu ayakkabılardır. Bu tarz ayakkabılar sizi daha uzun göstereceğinizden dolayı, gelinliğinizi de daha zarif şekilde taşımanıza olanak tanıyacaktır. Eğer geceyi uzun sürdürmeyi düşünmüyorsanız, topuklu gelin ayakkabısı haricinde basit bir pisi pisi ile geceyi tamamlayıp, geri dönebilirsiniz.

After parti yapacaklar için dikkat! Pisi pisi kesinlikle iyi bir çözüm değil, dans ederken ayaklarınıza gelebilecek zararlara açık olacaksınız. Bu yüzden topuklu veya topuksuz bir spor ayakkabı edinmeniz çok önemli. Tercihen gelinliğiniz rengine uygun bir renk, gelinliğinizin sırıtmamasını sağlayacaktır.

Topuk boyu gelin ayakkabısı seçiminde çok önemli bir rol oynar. Günlük hayatınızda yüksek topuklu ayakkabı kullanmıyorsanız, sizin için riskli olabilir. Yürüyüşünüzü bozabilir, takılma ihtimalinizi arttırır. Alçak topuklu birçok model mevcut olduğundan bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Dolgu topuk, veya platform topuk da yine seçenekler arasında. Rahat bir gece geçirmeniz açısından size yardımcı olacaktır.

Kumsal veya kır düğünü yapacakların ise bunları düşünmesine hiç gerek yok. Terlik, sandalet veya spor ayakkabı kullanmaları garip karşılanmayacağı gibi sizin de azami şekilde rahat olmanızı sağlayacaktır.

Mutlaka seçiminizi önceden belirleyin ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda ihtiyacın olan gelin ayakkabınızı alın.

Not: Bir önceki yazımızda değindiğimiz Gelin Saçı adlı makalemize de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.