Evlilik Rehberi

Evlilik rehberi: Kış Düğünleri

Kış düğünlerini hazırlamak, yaz düğünlerine nazaran her zaman daha az meşakkatlidir. Düğün programları açısından daha rahat olan kış günleri, gelin ve damat adaylarının çok daha geniş bir yelpazede seçim yapmalarına olanak sağlar. Kış düğünleri genel olarak otellerin kapalı alanlarında yapıldığı için, düğün sahipleri ve davetlileri açısından daha soğuk olarak algılanıyordu. Son yıllarda birçok organizasyon firması, bu algıyı kırmak ve bu aylarda yaz sıcaklığında bir konsept sunmak için oldukça sıkı çalışıyor. Hasır suplalar, ahşap detaylar, sıcak ve renkli sokak lambaları ile ruhsuz otel salonlarını, evinizin arka bahçesine çeviriyorlar.

Bir diğer seçenek ise camlı lüks kamelyalar, yani kış bahçeleri. Artık kırsal bölgeye yakın olan birçok restoran ve organizasyon alanı bu imkanı sunabilmekte. Bu alanlar özellikle de otellerin gerekli sayılarına ulaşamayan ve butik düğün yapmak isteyen düğün sahipleri için oldukça cazip hale geliyorlar. Sıcak dekorlu cam duvarlar, dışarıyı görebilmenin verdiği ferahlık duygusu ile adeta açık havada düğün yapma hissiyatı verirken, sizin ve davetlilerinizin üşümeden eğlenceniz tadını çıkartmanıza imkan vermekte.

Unutmayın, kış düğününüz için, organizasyon firması ile ilk görüşmenizde ne istediğinizi açık ve net olarak belirtin ve konseptinizi anlamalarına yardımcı olun. Mantıklı isteklerde bulunun, bu size zaman kazandıracak ve hata olasılıklarını azaltacaktır. Diğer düğünleri inceleyin, bunu kopya olarak algılamayın, bir fikri alıp, daha iyi hale getirmek sizin elinizde. Detaycı olun ama detaylara takılmayın. Her şeyden önce mutlu olun ve düğününüz tadını çıkarın.

İlgili Ürünler: Kaliteli Düğün Davetiyesi